Фірмі “Ельдорадо” передали 2 га могильника в Броварах

Броварські депутати на початку вересня виділили додаткові два гектари землі для могильника біологічних відходів зі зруйнованого рашистами складу фірми “Ельдорадо” бізнесмена Віктора Поліщука. Займатися захороненням має місцеве КП “Бровари-Благоустрій”. Містяни вже висловлювали крайнє невдоволення через погіршену екологічну ситуацію. Тепер ще обурюються і необхідністю сплачувати за роботу комунальників з захоронення із власних кишень. 

Про це, як передає , повідомляє “Броваримедіа”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Під час засідання чергової сесії міської ради 31 серпня 2022 року проєкт рішення по земельним питанням З голосу був доповнений наступним пунктом:

"Надати дозвіл КП “Бровари – Благоустрій” на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки площею 2,0 га по вул. Виробничій, 3 в м. Бровари зі зміною цільового призначення на "Земельні ділянки загального користування, відведені для цілей поводження з відходами". Кадастровий номер земельної ділянки 3210600000:00:059:0212. Йдеться  про те, що площа захоронення "біологічних відходів" із зруйнованого складу збільшилась із 0,6 га до 2,6 га”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

 Подписаться

Нагадаємо, склад замороженої продукції, що належить ТОВ "Техенерготрейд" був зруйнований внаслідок ракетної атаки рашистів 13 березня. Рішення про захоронення "біологічних відходів" від цього складу в Броварах було ухвалено 25 березня 2022 року.

Тепер фірмі передали для могильника ще 2 га в Броварах.

“На засіданні комісії з ТЕБ та НС було вирішено використати під захоронення відходів ділянку, яка у 2020 році була виділена під притулок для тварин Броварської громади… Рішенням міської ради від 06 липня був наданий дозвіл на зміну цільового призначення ділянки: від розміщення притулку довелось відмовитися, ділянка передавалась під захоронення відходів (тобто, громада фактично втратила ділянку назавжди – використовувати її більше неможливо). На сесію виносилось рішення про затвердження проєкту землеустрою, яким призначення цієї ділянки у 0,6 га було змінено. Але під час земельної комісії питання зняли без пояснення причини. Тобто, в проєкті рішення ділянку у 0,6 га тимчасово виключили з розгляду, а ділянку у 2 га – додали. Але обидві ділянки вже використані під захоронення.  У депутатів виникли питання: що відбуватиметься з ділянкою у 2,0 га та за чий рахунок вона буде обслуговуватися?”, – прокоментували у виданні.

“Спочатку міський голова запевняв, що ділянка передається КП "Бровари-Благоустрій", і саме комунальне підприємство буде нею опікуватися. Але догляд за місцем захоронення такої великої кількості відходів – справа недешева. Крім того, відповідно до протоколу засідання комісії ТЕБ та НС від 25 березня КП "Бровари-Благоустрій" ДОРУЧЕНО (дослівно): "здійснювати забезпечення паливно-мастильними матеріалами техніки інших підприємств, які залучені для здійснення заходів для проведення утилізації. Враховуючи, що вивезення продукції зі складу тривало щонайменше 3 місяці без вихідних та до цього процесу було залучено десятки одиниць важкої техніки, можна лише уявити, витрати КП "Бровари-Благоустрій" на захоронення продукції ТОВ "Техенерготрейд". До речі, само товариство у фінансовій звітності за 2020 рік показало 92 млн грн чистого прибутку. А ось КП "Бровари-Благоустрій" фактично повністю утримується за рахунок коштів бюджету громади”, – бідкаються місцеві мешканці.

Міський голова Ігор Сапожко так прокоментував питання обслуговування могильника:

“Обслуговування ділянки буде здійснюватися за рахунок тих енерготрейдерів, які його зобов’язані здійснювати але під контролем нашого КП”.

Власником “Техенерготрейд”, навколо якого зчинився скандал, є бізнесмен Віктор Поліщук. Він за оцінкою Forbes, у 2013 році посів 71-ше місце серед найбагатших людей України. Відомий як людина з орбіти “сім'ї” Януковича  та тим, що одружений на племінниці Світлани Медведевої, дружини україноненависника та експрезидента російської федерації Дмитра Медведєва.

Читайте: Губернатор Мельничук выбрал круг доверенных застройщиков

Нагадаємо також, що внаслідок обстрілів рашистів на складі замороженої продукції, що належить ТОВ "Техенерготрейд", загорілася чи не третина будівель, які були на 100% заповнені харчовими продуктами високої заморозки. 

На фото:  наслідки обстрілів.

Після пожежі продукція тліла ще кілька днів. Для пересипання шарів залишків продукції під час утилізації Держпродспоживслужба виділила щонайменше 10 тон хлорного вапна. Продукцію складу було захоронено в об’ємі майже 19 тис. кубометрів. 

Через це вода з прибудинкових колонок в місті стала непридатною і навіть шкідливою для вживання та приготування їжі, про що попереджав містян мер Ігор Сапожко.

Також мер додавав, що “Техенерготрейд” власним коштом здійснить гідроізоляцію поверхні земельної ділянки від атмосферних опадів та збудує мережу спостережних свердловин для моніторингу стану підземних грунтових вод верхнього водоносного шару.
Тарасова правда :: сайт свободных людей

Все об украинской политике, олигархи, которые руководят Украиной, Янукович, украинский парламент, политические новости, выборы, интервью с известными политиками, мнения политтехнологов, новости с регионов, комментарии читателей, ТОП 100 влиятельных украинцев,коррупция в украинской политике, криминал украинской политики,новости Верховного Совета Украины, скандалы украинской политики,женщины украинского парламента, украинские партии и движения, кто стоит за украинскими политиками, кукловоды украинской политики, олигархи и их партии, криминальные авторитеты у власти, криминальное прошлое украинских политиков, политика и криминал, политика и бизнес, бизнес лобби в украинском парламенте.