Заміна Жирнова на Попка була цілковитою несподіванкою

Сергій Миколайович Попко, який вчора очолив Київську міську військову адміністрацію (КМВА), – людина для столичного політикуму нова і малозрозуміла. Перші плітки про його призначення в будинку на Хрещатику, 36, з’явилися власне 24 жовтня за кілька годин до публікації указу Президента Володимира Зеленського. КиївВлада поговорила із джерелами і довідалась, що кажуть в коридорах мерії столиці з приводу нового командира.

Як вже писла , вчора, 24 жовтня Президент Володимир Зеленський своїй указом №732/2022 звільнив Миколу Жирнова з посади начальника КМВА, а на його місце призначив Сергія Попка (указ №733/2022). 

Підписуйтесь на “КиївВладу”

 

Згідно із повідомленням на офіційному інтернет-представництві Президента, ротація військових керманичів пов’язана із зміцненням обороноздатності Києва. 

Микола Жирнов і Сергій Попко, фото: Telegram-канал КМВА

Про 61-річного генерал-полковника Попка відомо, що головним його кар’єрним досягнення на цей момент була посада командувача Сухопутних військ України, яку він обіймав у 2016-2019 рр. Проте, крім відомостей із статті на Вікіпедії, будь-які інші подробиці із життя військового широкому загалу практично не відомі.

Звільнення Жирнова

Як розповідають джерела  у столичній мерії, плітки, про звільнення Миколи Жирнова ходили давно. Десь після 24 серпня вони почали з’являтися все частіше. Причини відставки називали спочатку дві: надмірна самостійність і піар Кличка, а також його фінансова активність.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

 Подписаться

“Жирнову закидали те, що військові не змогли стримати ВІталія Кличка, і той, замість того, щоби бути під їх контролем на фактичній посаді заступника голови КМВА, вів себе незалежно, а головне – піар-активно. А в купі із цим – абсолютний фінансовий треш, який собі дозволяє Київрада, структури КМДА та чисельні КП-шки. Ну, уявіть в країні війна, а Святошинський підрозділ “Київзеленбуду” дозволяє собі закупку насіння квітів на 25 млн гривень. Народ по 100 гривень на дрони скидається, а тут під носом у військового очільника столиці на квіти тільки для одного району міста десятки мільйонів витрачають, і якби ж тільки на квіти”, – розповідає співрозмовник  у мерії Києва.

Кпинили військових і за те, що вони ніяк не повпливали на виплати по 50 млн гривень меріям пошкоджених міст Київської області.

“Цей піар-проєкт Віталія Володимировича, який коштом бюджету Києва вирішив допомогти партнерам по очолюваній ним же Асоціації міст України, дико бісив Офіс Президента (ОП) і, як кажуть, особисто Андрія Єрмака. Багато негативу було і навколо збільшення фінансування будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу – з 1,07 млрд гривень до 1,2 млрд гривень. Умовно кажучи, куратори в ОП закидали Жирнову приблизно таке: “Якщо ти, як начальник військової адміністрації, ще в травні публічно дозволив собі заяву, що фінансування оборони Києва недостатнє і дозволяє виконувати лише першочергові завдання, то якого дідька у тебе Кличко, який твій заступник, витрачає кошти на всяку хєрню? Всім плювати, що з травня втекло багато води і все вже більш менш нормально. Люди кричать про сховища, про вуличні укриття – де це все? Є військовий очільник, який займається видачею дозволів на виїзд за кордон, є його заступник Кличко, який витрачається на квіточки і піар, і є кияни, які злі””, – пояснює співрозмовник  логіку незадоволення діями Миколи Жирнова.

Між тим, джерела  стверджують, що попри зливу чуток про відставку військового керманича міста, серйозно до них ніхто не ставився.

“Ну, у нас завжди так, тільки-но людину призначили – відразу починають говорити про її відставку. Це такий коридорно-курилковий спорт, якщо хочете. Тож, коли вранці понеділка, десь перед традиційною нарадою Жирнов особисто повідомив Кличка, що рішення про його відставку прийнято – це було цілковитою несподіванкою”, – каже співрозмовник 

В оточенні Миколи Жирнова ніяк не змогли прокоментувати його відставку, лише зазначивши, що, ймовірно, питання глибше, ніж проблеми з Кличком.

6 фактів про Попко

За словами джерел , саме Микола Жирнов повідомив Кличку про те, хто прийде йому на заміну.

“Сергія Попка гарно знають військові, але його зовсім не знають цивільні – це і природньо. Вчора після того, як стало відомо про призначення, почалися активні пошуки даних. Довідалися небагато. Кажуть, він достатньо жорсткий і для досягнення мети готовий іти по трупах. Ще кажуть, що офіційно з 2020 року він у запасі, але з початком повномасштабного вторгнення Офіс викликав його. Яка посада у нього була в ОП і чи була взагалі, поки невідомо, але інформації про те, що з кінця лютого 2022 Попко не вилазив із Банкової – дуже багато”, – розповідає співрозмовник 

Паралельно із цим фактом, активно в кулуарах на Хрещатику, 36 обговорюють і факт його приязних стосунків Попка з керівником ОП Андрієм Єрмаком. Крім цього, багато говорять про Петра Порошенка і нинішнього очільника “сухопутки” – Олександра Сирського. Нормальні стосунки із колишнім президентом вважають за бонус, адже “Європейська солідарність” у Київраді трохи бузить останнім часом. А ось щодо Сирського – тут справа інша – військові одне одного підтримують і часто діють у тандемі.

Петро Порошенко і Сергій Попко

“Пліткують, що Сирський у свій час користувався активною підтримкою Попка, і власне він допомагав йому йти кар’єрними сходами. Тепер же, коли після виходу в запас Попко трохи розгубив ваги, саме Сирський допоміг йому вагу відновити”, – стверджує співрозмовник .

Довідка :

Генерал-полковник Сергій Попко народився 1961 року в Києві. У 1982 році закінчив Київське вище загальновійськове командне училище. Служив командиром взводу, батальйону, командиром частини, начальником штабу механізованої дивізії. Після закінчення у 2002 році Національної академії оборони України, де пройшов підготовку оперативно-стратегічного рівня, служив на керівних посадах.

Також проходив службу в Республіці Ірак.

У 2016-2019 роках обіймав посаду командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.

20 серпня 2019 року призначений на посаду головного інспектора Міністерства оборони України.

7 травня 2020 р

оку звільнений в запас.

Зліва направо: голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба, перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, голова КМВА Сергій Попко, фото: Telegram-канал Кирила Тимошенка

21 жовтня 2022 року президент Зеленський призначив Сергія Попка начальником Київської міської військової адміністрації

Кавалер Ордену Богдана Хмельницького (ІІ та ІІІ ступенів), а також нагороджений медаллю “За військову службу Україні”. 
Тарасова правда :: сайт свободных людей

Все об украинской политике, олигархи, которые руководят Украиной, Янукович, украинский парламент, политические новости, выборы, интервью с известными политиками, мнения политтехнологов, новости с регионов, комментарии читателей, ТОП 100 влиятельных украинцев,коррупция в украинской политике, криминал украинской политики,новости Верховного Совета Украины, скандалы украинской политики,женщины украинского парламента, украинские партии и движения, кто стоит за украинскими политиками, кукловоды украинской политики, олигархи и их партии, криминальные авторитеты у власти, криминальное прошлое украинских политиков, политика и криминал, политика и бизнес, бизнес лобби в украинском парламенте.