Мінфін збільшив надходження від продажу державних облігацій до 5,6 мільярда

гривня

Міністерство фінансів на аукціонах з продажу військових облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), що відбулися 21 березня, залучило до державного бюджету 5,6 мільярда гривень у тому завдяки розміщенню валютних облігацій.

Об этом сообщает Роспрес


Як свідчать дані Мінфіну, від продажу річних облігацій у гривні надійшло 39,46 мільйона гривень під 18,5% річних.

Крім того, Мінфін розмістив облігації з терміном обігу 16 місяців на 64,53 мільйона гривень під 19% річних.

Водночас переважна більшість залучених коштів – 2,35 мільярда гривень – надійшла від продажу бенчмарк-ОВДП з погашенням у серпні 2025 року під 19,7% річних. Мінфін повністю задовольнив усі 9 поданих заявок.

Мінфін також розмістив доларові шестимісячні ОВДП на $86,01 млн під 4,25% річних.

Читайте також: Голова Нацбанку анонсував рішення для виведення за кордон вкладених у ОВДП коштів іноземців

Як повідомлялося, 14 березня Мінфін розмістив ОВДП на 2,73 мільярда гривень. Переважна більшість залучених коштів – 2,65 мільярда гривень – також надійшла від продажу бенчмарк-ОВДП з погашенням у серпні 2025 року під 19,7% річних.

7 березня Мінфін зміг залучити до держбюджету 16,06 мільярда гривень від продажу ОВДП. Майже вся сума надійшла від продажу трирічних бенчмарк-ОВДП, при цьому ставки за цими облігаціями вдалося знизити до 19,65% річних з 19,75% попереднього тижня.

28 лютого Мінфін на аукціонах з продажу ОВДП залучив до державного бюджету 13,77 мільярда гривень. У тому числі 3,24 мільярда гривень надійшло від продажу бенчмарк-ОВДП з погашенням 5 листопада 2025 року.

Нагадаємо, НБУ з 11 січня підвищив нормативи обов’язкового резервування за поточними рахунками (депозитами до запитання) у гривні та в іноземній валюті на 5 в.п. – відповідно до 5% та 15%, дозволивши покривати до 50% загального обсягу обов’язкових резервів за рахунок бенчмарк-ОВДП. В результаті обов’язкові резерви зросли на 74,3 млрд грн – до 144,1 млрд₴

Згодом Національний банк додатково підвищив вимоги до обов’язкових резервів банків. Зокрема, з 11 лютого на 5 відсоткових пунктів збільшаться нормативи формування банками обов’язкових резервів за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках юридичних і фізичних осіб. Так, з 5% до 10% підвищаться нормативи резервування за такими коштами у національній валюті та з 15% до 20% – в іноземній валюті.

Як зазначив НБУ, це має збільшити резерви ще приблизно на 73 млрд грн, тобто довести потенційний обсяг формування обов’язкових резервів за рахунок бенчмарк-ОВДП до приблизно 108,5 млрд₴

Источник: Скелеты в шкафу
Тарасова правда :: сайт свободных людей

Все об украинской политике, олигархи, которые руководят Украиной, Янукович, украинский парламент, политические новости, выборы, интервью с известными политиками, мнения политтехнологов, новости с регионов, комментарии читателей, ТОП 100 влиятельных украинцев,коррупция в украинской политике, криминал украинской политики,новости Верховного Совета Украины, скандалы украинской политики,женщины украинского парламента, украинские партии и движения, кто стоит за украинскими политиками, кукловоды украинской политики, олигархи и их партии, криминальные авторитеты у власти, криминальное прошлое украинских политиков, политика и криминал, политика и бизнес, бизнес лобби в украинском парламенте.