"Гепа" мертвий, але справа його живе

На найближчу сесію Харківської міськради буде представлено на затвердження список кандидатів на звання «Почесний громадянин Харківської області», серед них відомий харківський регіонал-оппоблоковець Олег Каратуманов.

Тут варто додати, що Олег Каратуманов також взяв участь в обговоренні кандидатур як член експертної ради. І те, що він скромно відмовився обговорювати та голосувати за себе, майже не применшує його заслуг у творі самого себе у почесних громадянах. Кандидатури хтось готував, вносив до списку, їхні заслуги обговорювали всі члени ради, які раніше засідали разом із Каратумановим. Справді, якби він ще й сам розписував свої переваги та заслуги – було б зовсім непристойно.

У результаті почесними громадянами таки не стануть директор театру музичної комедії Ігор Коваль, хірург харківської «невідкладної допомоги» Олег Писоцький, начальник обласного управління СБУ у 2014-2016 роках Олександр Пивовар, директор харківської «Швидкої» Віктор Забашта – лише 9 осіб.

А Каратуманов – стане!

Про Каратуманова лише було сказано, що він “допомагав армії”. Без будь-яких уточнень – коли, яким підрозділам, чим саме, в якому обсязі та за чий рахунок. З такими заслугами у Харкові легко знайдеться кілька тисяч волонтерів, які допомагали нашим захисникам більше, ніж інший заможний бізнесмен.


А якщо говорити про бізнес Каратуманова та його сім’ї, то складно уявити допомогу армії з доходів подружжя, що приховується від декларування бізнесу . Навіть більше – за 2015 рік Олег Каратуманов заробив 115 323,86 грн., а його дружина – нуль. Водночас навіть за таких доходів Каратуманов примудрився придбати у 2016 році автомобіль LEXUS LX 450 , заплативши за нього 2,7 мільйона гривень.

Про бізнес та заслуги Каратуманова перед Харківщиною можуть розповісти багато харків’ян, які виїжджали на відпочинок до Нагір’ївського водосховища, яке в народі називалося Безлюдівським кар’єром. За прохід до води відпочивальникам доводилося віддавати винагороду якимось типам міцної статури. Як виявилося згодом, це були «боксери» – співробітники ТОВ «Федерація боксу та кікбоксингу», співзасновником якого, за даними аналітичної системи YouControl, є Тетяна Каратуманова – дружина депутата. Навіть коли суд не продовжив оренду каратуманівським «боксерам», вони все одно справно збирали данину із харків’ян за можливість відпочити на пляжі. Серйозна заслуга перед Харківщиною.

Не виключено, звісно, заслугу Каратуманову поставили його активне членство у Партії регіонів, а потім і в «Опоблоку». Останнє навіть спричинило скандал з бійкою у 2016 році. Тоді ці нью-регіонали проводили в Харкові «Антикризовий форум» за участю Добкіна, Новинського, Шенцева, Каратуманова та інших відомих особистостей. Під будівлю хаба «Фабрика», де вони зібралися, підійшли учасники Євромайдану та ветерани АТО, які висловлювали своє обурення, на їхню думку, збиранням зрадників України. Оппоблоківці зрештою розбіглися машинами і поїхали. А син Каратуманова Дмитро вирішив побитися з тими, хто обурювався, але сили свої не розрахував…

До речі, той же Дмитро якось став фігурантом гучної ДТП, коли на окружній дорозі Харкова, керуючи автомобілем без посвідчення водія, з перевищенням швидкості, збив на смерть 19-річного пішохода. На місце події навіщось прибув племінник Олега Каратуманова – співробітник карного розшуку Олександр Колобов. Адвокатом у Дмитра Каратуманова був відомий у Харкові Роман Веприцький. У результаті винним виявився потерпілий - він сам кидався під автомобілі, що їдуть по дорозі, чим і створив аварійно небезпечну ситуацію.

У 2017 році Дмитра Каратумана, будучи п’яним за кермом, було зупинено поліцейськими . Син депутата закрився у «Геленваґені» із друзями, від проходження огляду на сп’яніння відмовився.

Що ж до бізнесу Олега Каратуманова, то тут варто згадати про його тісні зв’язки з міліцейським генералом Юрієм Дагаєвим, згодом – керівником управління справами Президента України часів Леоніда Кучми. При ньому Каратуманов став керівником державного підприємства «Регіон», який мав дочірню фірму «Договір про спільну діяльність «70-8». Однією з основних сфер інтересів був видобуток газу. А оскільки в цьому надприбутковому бізнесі конкурентів вистачало, їх почали усувати.

Так, 2002 року директора київської фірми «Сіріус» Миколу Щербину намагалися застрелити . Щарбіна дивом уцілів. Згодом він прямо вказував на Каратуманова та лідера харківської «Батьківщини» Віталія Данилова як на замовників злочину. Кримінальна справа погасла, пожухла і плавно переповзла в категорію нерозкритих.

Ще одним каратуманівським бізнесом став Московський ринок у Харкові. Олег Каратуманов виявив бажання придбати його у своє ТОВ «Співдружність». Але поки він умовляв власників ринку, поки йшли торги, на ринку за дивним збігом обставин деякі невстановлені особи буквально тероризували підприємців. У результаті вартість ринку на момент продажу сильно знизилася. Дивним виявилося й невтручання міліції у те, що багато хто з харків’ян задавалися питанням – чи не причина цьому споріднений зв’язок генерала міліції Юрія Дагаєва та Олега Каратуманова.

Можна згадати і ще один бізнес Каратуманова, вірніше, про дивні обставини придбання харківського авторинку «Лоск». Спершу застрелився його власник – народний депутат України Юрій Кононеко. За офіційною версією, він у такий спосіб чистив рушницю. Після «самострілу» Каратуманов та Данилов стали власниками ринку. Плюс Каратуманов успішно взяв участь у виборах на посаду народного депутата по округу Кононенка.

А де депутатство - там і політика, і партії, яких Каратуманов змінив чимало, причому практично всі були... проросійськими. "За єдину Україну", медведчуківська СДПУ(о), Народна партія, "Народний вибір", "Демократичні ініціативи", Партія Регіонів, Опозиційний блок, зараз - "Блок Кернеса - Успішний Харків".

Як бачимо, усіляких заслуг у Олега Каратуманова вистачає, тільки всі вони аж ніяк не перед харків’янами. Втім, якщо бути точним, перед кількома харків’янами його заслуги, безперечно, є. Але кількість цих харків’ян на тлі всього населення області прагне до нуля.

Якщо ж в очах експертної ради та Харківської облради це і є визначні заслуги перед регіоном, то це цілком може стати яскравою характеристикою обранців харків’ян.
Тарасова правда :: сайт свободных людей

Все об украинской политике, олигархи, которые руководят Украиной, Янукович, украинский парламент, политические новости, выборы, интервью с известными политиками, мнения политтехнологов, новости с регионов, комментарии читателей, ТОП 100 влиятельных украинцев,коррупция в украинской политике, криминал украинской политики,новости Верховного Совета Украины, скандалы украинской политики,женщины украинского парламента, украинские партии и движения, кто стоит за украинскими политиками, кукловоды украинской политики, олигархи и их партии, криминальные авторитеты у власти, криминальное прошлое украинских политиков, политика и криминал, политика и бизнес, бизнес лобби в украинском парламенте.