В Україні 109 церков приховують підпорядкування Московському патріархату

В Україні зараз діють 109 церков, які не вказали приналежність до Російської православної церкви Московського патріархату

Об этом сообщает Новости РУ


Про це повідомляють дані платформи для роботи з відкритими даними Опендатабот.


Згідно з інформації, що 17 січня 2022 набула чинності оновлена версія статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації". Згідно зі змінами, передбаченими цією статтею, усі релігійні установи, які підпорядковуються релігійним організаціям з країни, яка здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, зобов’язані в своїй повній назві, зазначеній у її статуті (положенні), відображати свою приналежність.


Таким чином, церкви та інші релігійні об’єднання під керівництвом Московського патріархату мали внести зміни до своєї офіційної назви та подати відповідні зміни до свого статуту або положення на реєстрацію в ЄДР. Статут тих організацій, які не зробили цього, втратив чинність у частині, якою визначається повна офіційна назва. А в назві установи в ЄДР з’явилась відповідна примітка.


"Опендатабот перевірив зміни у засновниках та назвах релігійних організацій в ЄДР та знайшов, що 67 церков лише з Чернівецької (області) отримали офіційну назву "Релігійна організація не вказала приналежність до Російської православної церкви Московського патріархату". Загалом наразі в реєстрі є інформація про 109 таких релігійних установ. Цікаво, що ще перед вторгненням РФ лише 34 церкви офіційно мали ознаки зв’язків з патріархатом країни-агресора", — йдеться у повідомленні.


Зазначається, що за період з початку повномасштабної війни відкрито 23 кримінальні провадження щодо служителів церков під провадженням патріархату країни-агресора.

Источник: Дедал
Тарасова правда :: сайт свободных людей

Все об украинской политике, олигархи, которые руководят Украиной, Янукович, украинский парламент, политические новости, выборы, интервью с известными политиками, мнения политтехнологов, новости с регионов, комментарии читателей, ТОП 100 влиятельных украинцев,коррупция в украинской политике, криминал украинской политики,новости Верховного Совета Украины, скандалы украинской политики,женщины украинского парламента, украинские партии и движения, кто стоит за украинскими политиками, кукловоды украинской политики, олигархи и их партии, криминальные авторитеты у власти, криминальное прошлое украинских политиков, политика и криминал, политика и бизнес, бизнес лобби в украинском парламенте.