Кличко усунув Мондриївського від кураторства

З 1 листопада в столиці культуру курує заступниця голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Ганна Старостенко (на фото ліворуч). Таким чином, заступника голови КМДА Валентина Мондриївського (на фото праворуч) усунуто від багаторічного курування культури, ймовірно – через скандал навколо X-Park в парку Муромець на острові Чорторий. Також куратором медицини та охорони здоров’я в Києві призначено першого заступника голови КМДА Миколу Поворозника. Невідомо, чи узгоджені ці зміни з керівництвом Київської міської військової адміністрації (КМВА).

Про ротації в КМДА  стало відомо з розпорядження Київського міського голови Віталія Кличка №618 “Про внесення змін в розпорядження Київського міського голови от 08 квітня 2022 року” від 1 листопада.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

На порталі КМДА цього розпорядження немає, але  має у власному розпорядженні його часткову фотокопію.

Згідно документу, Департамент охорони здоров’я КМДА (директор Валентина Гінзбург) тепер підпорядковується першому заступнику голови КМДА Миколі Поворознику. Раніше цей департамент курувала заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, яка віднині є куратором Департаменту культури КМДА (директор Сергій Анжияк). Багаторічного куратора столичної культури Валентина Мондриївського усунуто з цього напрямку.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

 Подписаться

Не виключено, що заступника голови КМДА Валентина Мондриївського усунуто від культурного напрямку через скандал навколо X-Park, який розташовано на острові Чорторий в парку Муромець, та через інші скандали, що відбуваються з ДепКультом

 писала про пресконференцію, на якій заступник директора Департаменту культури КМДА Геннадій Яворовський оприлюднив проблеми, які спіткали Департамент у воєнний час: незаконний вивіз чоловіків за кордон із гастрольними групами, недофінансування працівників закладів культури та водночас чорні каси в закладах та кишенькові розрахунки при оренді приміщень, мертві душі в театрах та самому Департаменті культури, махінації із капітальним ремонтом та здачею в оренду київських кінотеатрів, незаконна забудова та махінації із атракціонами в київських парках.

Читайте: Столичний Департамент культури штормить: розпочаті розслідування по нових кримінальних справах та внутрішні службові розслідування

Найскладніша ситуація наразі із незаконною забудовою рекреаційних земель парку Муромець, де на на землях, підвідомчих Департаменту культури під виглядом створення спортивного X-Park було побудовано десятки не передбачених проєктом ресторанів та кафе, вириті незаконні кар'єри із видобутку піску. 

Інвестором створення спортивного парку є компанія, яка належить бізнесмену Юрію Зозулі, раднику мера Віталія Кличка. Більш того, нещодавноа бізнес-партнером Юрія Зозулі на цій території був брат мера Києва – Володимир Кличко.

Читайте: X-Park і замурований Чорторий: “капітальні” ресторани, кафе та незаконні кар’єри із видобутку піску на острові Муромець

Взимку 2021-2022 року Департамент культури вперше з 2015 року провів перевірку виконання умов інвестиційного договору між ДепКультом (замовником) та інвестором (фірмою Юрія Зозулі). Акт перевірки зафіксував наступні порушення інвестдоговору: X-Park побудовано всього на 27%, а замість спортивних об'єктів побудовано без дозвільної документації 80 об'єктів (ресторани та кафе). В Акті рекомендовано розірвати інвестиційний договір.

Поки правоохоронні органи проводять розслідування за вказаними фактами в кримінальному провадженні №42022100000000366 від 13.07.2022 року, нове керівництво Департаменту культури (під час повномасштабної війни до департаменту повернулась стара команда, яка не конфліктувала із інвестором Муромця) намагається відхреститись від X-Park та самої перевірки.

Так, тиждень тому на засіданні постійної комісії Київради з питань культури директор ДепКульту Сергій Анжияк намагався відхреститись від прямого обов’язку департаменту контролювати інвестора щодо виконання умов інвестиційного договору (спорудження об'єкта інвестування – спортивного парку), а його перший заступник Сергій Шуляк розповідав, що “не розуміється” у тому, яким чином на землях ДепКульту з’явилися кар’єри із незаконного видобутку піску, тому що він не експерт з цього питання.

Читайте: X-Park і замурований Чорторий

Втім, є питання і до розпорядження Віталія Кличка. Відповідно до закону “Про правовий режим воєнного стану”, посадових осіб військової адміністрації призначає, звільняє та призначає ім функціонал начальник цієї військової адміністрації. Тому з 10 березня 2022 року, згідно наказам КМВА №458 та №459, всі структурні підрозділи та апарат КМДА увійшли до складу КМВА.

КВ невідомо, чому під документом стоїть підпис міського голови, а не начальника КМВА Сергія Попка, якого 24 жовтня своїм указом №733/2022 призначив Президент Володимир Зеленський, звільнивши попереднім указом №732/2022 х цієї посади звільнив Миколу Жирнова. Самого Віталія Кличка було звільнено з посади голови КМВА ще 1 березня указом Президента №83/2022, після чого мер столиці набув статусу заступника начальника КМВА.

Наразі будь-які документи з підписами заступників голови КМДА мають сумнівний статус. Попри це, на Хрещатику, 36, досі продовжують випускати різні документи за підписами заступників голів КМДА. Чи вирішиться ця проблема за нового начальника КМВА – також невідомо.
Тарасова правда :: сайт свободных людей

Все об украинской политике, олигархи, которые руководят Украиной, Янукович, украинский парламент, политические новости, выборы, интервью с известными политиками, мнения политтехнологов, новости с регионов, комментарии читателей, ТОП 100 влиятельных украинцев,коррупция в украинской политике, криминал украинской политики,новости Верховного Совета Украины, скандалы украинской политики,женщины украинского парламента, украинские партии и движения, кто стоит за украинскими политиками, кукловоды украинской политики, олигархи и их партии, криминальные авторитеты у власти, криминальное прошлое украинских политиков, политика и криминал, политика и бизнес, бизнес лобби в украинском парламенте.